с. Борисівка. Борисівський ДНЗ

Методична робота

Головною метою дошкільного навчального закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Заклад розрахований на 50 місць. Групи комплектуються за віковими ознаками. У дошкільному навчальному закладі функціонують 2 групи загального розвитку.

У кожного педагогічного колективу свій індивідуальний шлях, а кінцева мета єдина – створення оптимальних умов для перебування дітей дошкільного віку в закладі.

Тому в своїй повсякденній роботі колектив «Колобок» прагне перетворити садочок на дім для дітей з певними традиціями, звичаями та високим рівнем культури. Дім, в якому чекають на дитину і люблять її, де основний стиль взаємостосунків – співробітництво і співтворчість, а не управління і підлеглість.

Важливим чинником, який забезпечує високу ефективність в роботі з дітьми є створення розвивального предметно-ігрового середовища, підпорядкованого інтересам дитини. Кожна групова кімната має затишний, домашній дизайн, комфортні інтер’єри, багатий і цікавий зміст предметного середовища, який відповідає віку дітей.

Колектив садочка працює за новою Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

« Я у Світі» - програма, яка дивиться в майбутнє. З  дітьми старшої групи працюють за програмою « Певний старт». Суть цих програм – в особистісно-орієнтовному навчанні, де акцент робиться на індивідуальності кожної дитини, демократичному виховані, самостійності, критичності мислення. Як наслідок – діти здатні дати собі об’єктивну оцінку не будуть принижуватися, але й не дозволять собі поводитися зверхньо. Малюки ростуть відповідальними та самостійними, хочуть постійно пізнавати щось нове. Крім того у них добре розвивається логіка та дрібна моторика рук. Знання даються через практичні дії, гру.

З метою взаємодії ДНЗ та сім'ї у кожній віковій групі є інформації матеріали у куточках для батьків, що сприяє їх залученню до навчально-виховного процесу.

Проблема, над якою працює ДНЗ « Колобок».

«Екологічне виховання дитини».

Основні завдання дитячого закладу на 2011-2012 н.р.

Ефективне впровадження у практику Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

* Гармонізація поведінки дитини через усвідомлення й осягнення ролі та місця у соціумі, природі та Всесвіті. Здійснення корекції власного здоров'я, спираючись на закони Всесвіту, виховання любові, чуйності, доброзичливого ставлення до об’єктів природи.

* Виховання потреби у спілкуванні з природою, уміння спостерігати й відчувати її красу та гармонію.

* Розвиток інтересу, прагнення до пізнання природи.

* Екологічно спрямована діяльність.

Головно